Dotleniamy... Jeszcze momencik...
facebook

DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ

Artykuły

Dlaczego warto zadbać o reklamę w Internecie?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie na rynku firmy, która nie ma strony internetowej. Jednak dynamika zachodzących zmian i często pojawiające się nowe możliwości powodują, że łatwo pozostać w tyle ze stroną, która przestała odpowiadać aktualnie obowiązującym standardom – nie spełnia już swojej roli, nie reprezentuje odpowiednio firmy w internecie i nie pozyskuje klientów.
Pojawia się więc proste pytanie…

DLACZEGO NIE WYKORZYSTYWAĆ W PEŁNI TECHNOLOGII, KTÓRA POWINNA PRACOWAĆ DLA NASZEJ FIRMY?

Jak już zapewne wiesz, strona internetowa to absolutna podstawa. Ale dopóki nie będzie ona funkcjonowała poprawnie i wzbudzała zaufania klienta, podaruj sobie wydawanie choćby złotówki na reklamę. Najpierw skoncentruj się na jednym, najważniejszym celu i zainwestuj w to, co jest priorytetem dla rozwoju twojej firmy.

Obecność firmy w internecie nie kończy się jednak na jakiejkolwiek stronie internetowej, którą wykona sąsiad, pracownik (bo przecież zrobił kurs) czy syn – „pasjonat informatyki”. Zdarza się, że osoby te, pomimo posiadanych kompetencji, nie są w stanie stworzyć strony dobrej pod kątem technicznym ani zadbać o jej odpowiednią moc sprzedażową i wizerunkową.

Profesjonalne projektowanie stron internetowych wymaga obszernej wiedzy m.in. z zakresu użyteczności (UX), programowania i marketingu – każdy z tych elementów jest trybem, napędzającym wizerunek firmy w internecie i ułatwiającym pozyskiwanie klientów. Dlatego z myślą o rozwoju biznesu warto postawić na strony WWW dopracowane w każdym detalu i stworzone przez ludzi z doświadczeniem w branży marketingu internetowego. O wiele silniej zainteresują one twojego klienta, a tobie dadzą dobrą podstawę do dalszych działań.

Drogo? Tanio? Znajomy zrobi za darmo?

Podczas 12 lat pracy z ponad 400 Klientami przerobiliśmy przypadki, kiedy inwestycja 4 tys. zł w stronę internetową zwracała się Klientowi w zaledwie 2 tygodnie.

To znakomity wynik, ale „ładowanie” takiej kwoty w stronę WWW wielu przedsiębiorcom wydaje się być niepotrzebnym kosztem. Czy oszczędzimy, jeżeli wykonanie strony powierzymy osobie, która nie jest wprawdzie specjalistą w tym zakresie, ale zrealizuje zadanie za darmo albo za kilkaset złotych? Na początku tak. Ale potem oszczędność może okazać się pozorna, a wręcz narazić właściciela strony na jeszcze większe wydatki.

Niejednokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, kiedy Klienci we własnym zakresie wykonywali stronę, która nie nadawała się do późniejszej promocji: nie reprezentowała dobrze firmy, nie zwiększała sprzedaży, była zawirusowana, niefunkcjonalna, pełna błędów i właściwie niczego nie wnosiła poza tym, że jest. Zamiast przynosić klientów, ostrzegała ich, że z daną firmą coś jest najwyraźniej nie tak. Czy można tu mówić o oszczędności? Teraz na pewno umiesz już też odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy realne jest, aby kilkadziesiąt godzin pracy nad profesjonalnym projektem strony, realizowanym przez kilku doświadczonych specjalistów, kosztowało 200–500 zł…

Poważne podejście do tematu jest wymuszane przez zdrowy rozsądek, a często także przez konkurencję, która zauważyła już potencjał drzemiący w internecie i zaciera ręce, by z możliwie jak największym efektem wykorzystać swoje witryny. Jeśli nie zareagujesz w porę i będziesz nadal decydował się na półśrodki, twoja firma utknie w martwym punkcie, pokonana przez rynkowych rywali…

Decydując się na dopracowaną, nowoczesną i przemyślaną firmową stronę WWW, inwestujesz w podstawowe narzędzie, które ma przynosić ci konkretne efekty i liczne korzyści. Jeśli pomysłowo wykorzystasz potencjał internetu, szybko dostrzeżesz, że firmowa strona WWW jest doskonałą formą pozyskiwania klientów (a przy tym pokazuje, że traktujesz ich poważnie) i zwiększania sprzedaży oraz najważniejszym trybem w machinie skutecznej reklamy firmy w internecie.

Jesteśmy uczciwi, bo tylko dzięki wyznawaniu tej wartości możemy pracować z podniesioną głową i czystym sumieniem. Uczciwość powiązana z innymi fundamentalnymi zasadami daje niesamowite pole do rozwoju. Sprawdziliśmy to. Bez uczciwości i zaufania nie ma naszego biznesu.

Klientów zawsze traktujemy poważnie, bo dzięki nim istniejemy i rozwijamy się. Nie spóźniamy się na spotkania, odbieramy telefony, podchodzimy z zaangażowaniem do każdego projektu czy kampanii. Po prostu dbamy o jak najlepsze relacje i miano zaufanego Partnera.

Zdrowa relacja jest wtedy, kiedy jesteśmy uzupełnieniem biznesu Klientów: patrzymy na ich firmy z zewnątrz, świeżo i kreatywnie, proponując nowoczesne rozwiązania, które mają na celu osiągnięcie konkretnych korzyści. Dobre wzajemne stosunki to podstawa dalszej drogi.

Jednym z fundamentów udanej pracy z Klientem jest nasze zaangażowanie na każdym polu: począwszy od szybkiego kontaktu, przez rzetelne doradztwo w zakresie nowoczesnych rozwiązań, aż po szybkie rozwiązywanie problemów technicznych.

Dbamy o szczegóły. Dopracowanie każdego detalu projektu czy kampanii decyduje o finalnym sukcesie. Idealnie, jeśli cała droga planowania i realizacji należy do nas – wtedy wszystkie działania są spójne, możemy zaplanować je całościowo i zadbać o dobry efekt końcowy.

Szeroka oferta marketingu internetowego i realizacja wszystkich usług w jednej firmie zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Mając wszystkie rozwiązania pod swoimi skrzydłami, sumiennie dbamy, aby funkcjonowały bez zarzutu i przynosiły firmie Klienta jak największe korzyści.
Kamil Karczmarczuk

Agencja OXY

Właściciel